Müşteri memnuniyeti için taleplerin hızlı bir şekilde karşılanması büyük bir önem taşımaktadır. Bu konuda her işletme dijitalleşmek için belli adımlar atıyor. Finansal teknolojiler, daha hızlı hizmet vererek daha çok müşteriye ulaşmanızı sağlayabilir. Peki, KOBİ’lerin kullanabileceği finansal teknolojiler nelerdir?

Chatbot Teknolojisi

Online rehber üzerinden firma araması yapmanızı ve rehberinize kaydetmenizi sağlar. Şirketin bulunurluk oranını arttırır. Chatbot teknolojisi genellikle; satış, finans, pazarlama ve müşteri hizmetleri gibi departmanlarda kullanılsa da KOBİ’lerin işini de kolaylaştırabilir. 

E-Ticaret Entegrasyonu

E-Ticaret entegrasyonu ile işleri daha karmaşık hale getiren faturalama sürecini daha pratik hale getirebilirsiniz. Sistem; siparişlerinizi, müşteri hesaplarını ve stoklarınızı tek bir sistem üzerinden görüntülemenizi sağlıyor. Satış bilgilerini otomatik olarak aktarabileceğiniz için muhasebe süreciniz de kolaylaşıyor.

Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri

online ödeme teknoloji

Akıllı ödeme teknolojilerini kullanarak mesai saatleri dışında da bankalar arası para transferi yapabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanabilmeniz için internet/mobil banka kullanıcısı olmanız ve bankanızla anlaşmalı bir kurum bulmanız gerekiyor.

Hesaptan Ödeme Yöntemi

Kredi kartınız yoksa ya da online alışverişte kart kullanmak istemiyorsanız, alışverişlerinizi direkt internet bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu, yanlış hesaba para gönderme ihtimalinizi sıfırlar ve kredi kartına iyi bir alternatif sunar.

Pratikleşmenizi Sağlayacak Ekip Uygulamaları

G Suite

gmail-gsuite

Google tarafından geliştirilen G Suite, işletmelerin ihtiyaç duyduğu uygulamaları tek bir platformda topluyor. Şirket uzantılı mail adresi alma, Google Takım Drive’ı oluşturma ve MS Office belgelerini ortak kullanıma açma gibi pek çok özellik sunuyor. Dosya depolama konusunda da işinizi kolaylaştırabilir. 

Trello

trello-logo

Görevleri tek bir ekrandan görmenizi sağlayan bir proje yönetim aracıdır. Yapılacakları, şu an yapılanları ve tamamlanmış görevleri görebilir; bunlar için son teslim tarihi belirleyebilirsiniz. Yapılacaklarla ilgili hatırlatma maili alabilirsiniz. Eğer şirket maili kullanıyorsanız başkaları adına da görev ekleyebilirsiniz.

Slack

KOBİ’lerin İşini Kolaylaştıracak Finansal Teknolojiler

Çalışan sayısı arttıkça şirket içi iletişimi sağlamak da gittikçe zorlaşıyor. Slack, şirket içi iletişimi kolaylaştırmayı sağlayan bir uygulamadır. Platform üzerinden şirket içi tüm konuşmaları tek bir yerden takip edebilir ve departmanlara özel gruplar kurabilirsiniz.

Nakde Ulaşmanın En Kolay Yolu: Figopara

Figopara’nın tek sistem entegrasyonu sayesinde, bir tıkla tüm finans kurumlarının sizin için tekliflerini görebilir ve tutarın hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Uçtan uca erişim sayesinde sisteme istediğiniz platformdan hızla ulaşabilirsiniz.

New call-to-action

Tüm bu avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kredi kartı gibi şartlar olmadan platformumuza ücretsiz üye olmanız. Haydi, siz de Figopara’ya katılın ve işletmenizin teknolojiyle gelişmesini sağlayın!